Pontgazdag meccsen veszítettünk Pakson

Bár 17 pontos hátrányból felálltunk, végül a Paks nyerte a playout második körének első meccsét.

Pakson kezdtük a playout második körét, csapatunkban továbbra sem lépett pályára Brendan Bailey.

Nem kezdtünk jól, hiszen 6-0 után Lake szerezte meg az első kosarunkat, de a folytatásban növelni tudta a különbséget a Paks. Clarence hármasára ugyan Cohill válaszolt szintén kintről, de a negyed felénél már húsz kapott pontnál jártunk, 20–9-nél időt kértünk. Ezt követően ugyan egy 2–9-es etappal lőtávolon belülre kerültünk, de Nicholson a negyed végén megszórta magát, így 35–25-re a Paks vezetett az első negyedet követően.

A folytatásban is ültek a paksiak távoli dobásai, amelyre nem találtunk ellenszert, 51–34-nél pedig 17 pontos is volt a hátrányunk. Mayer Ákos szerzett egy nagyon fontos triplát, majd folyamatosan tüntettük el a különbséget, Locke előbb egy pontra minimalizálta azt (55–54), majd nem sokkal később a triplájával ki is egyenlített, 57–57. A vezetést ugyan nem sikerült átvenni, a félidő vége a büntetőzésről szólt, négy ponttal vezetett a Paks a nagyszünetben, 65–61.

Hiába zárkóztunk egy labdára, 71–69 után egy 7–0-ás futást produkált az ASE, így időt kért Simándi Árpád. 89–82-nél megvolt az esély, hogy még szorosabbra tegyük, de Eilingsfeld hármasa, majd egy eladott labda után pillanatok alatt öt pontot szerzett a Paks, ezzel pedig ismét tízen kívülre kerültünk.

14 pontról nagy fordítás kellett volna a negyedik negyedben, de igazán közel csak a végjáték előtt tudtunk kerülni a Pakshoz. 109–104-nél azonban nem jöttek a triplák, a Paks pedig büntetőkkel lezárta a meccset, végül 112–108-as vereséget szenvedtünk.

A rossz hír, hogy a Kecskemét és a Kaposvár is nyerni tudott, így az utolsó Kaposvár előtt csak egy győzelem az előnyünk. Szerdán a szezon utolsó hazai mérkőzése vár ránk, amikor is a Körmendet fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban.

Simándi Árpád:Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, nyilván 108 dobott pontnak elégnek kellene lenni egy győzelemhez, ez nem sikerült. A hibák csak és kizárólag a védekezésben keresendőek. Koncentrációs problémáink is voltak, de egészen egyszerűen az első három negyedben a védekezésünk nem állt össze. Gratulálok a Paksnak, harcolnunk kell tovább, még nincs vége semminek.

Atomerőmű SE–SZTE-Szedeák 112–108 (35-25, 30-36, 33-23, 14-24)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, Paks, ASE csarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány, Györfy, Farkas.
Paks: Ihring 9/3, Géringer 3/3, CLARENCE 36/9, NICHOLSON 20/3, Knowles 14. Csere: Kucsora 15/9, Eilingsfeld 14/3, Kovács 1, Sövegjártó, Dorogi. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 34, Cohill 12/6, Locke 26/12, Bognár 8, Lake 13. Csere: Balogh, Mayer 3/3, Mucza 7, Zsíros 5/3. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kipontozódott: Locke (40.).

(Fotó: hunbasket.hu)