Sikerült javítanunk

Húszpontos előnyben is voltunk, végül meg kellett küzdeni a győzelemért.
Harmadjára léptünk pályára a héten, ezúttal a Zalaegerszeg volt az ellenfelünk az újszegedi sportcsarnokban.

Nem a védekezésről szólt az első negyed, amely során ugyan el tudtunk lépni hat ponttal, de az első tíz perc végére ezt eltüntette a ZTE, így 27-27-ről folytatódott a játék. A második negyed első öt percében csupán egyetlen pontot dobtak a vendégek, a csapatunkban nevelkedett Bonifert Bendegúz büntetőből volt eredményes, erre viszont 15 pont érkezett válaszképp a részünkről. Djordje Dzseletovics sorban szerezte a triplákat, egymaga hat bedobott hármasnál járt a félidőre, miközben a lepattanókat is uraltuk – kontrolláltuk a meccset, így gyorsan tíz fölé nőtt a különbség, a nagyszünetben 13 ponttal, 58–45-re vezettünk két negyed után.
Ebben a ritmusban folytattuk a harmadik negyedben is, Keller Iván gyors öt pontjával már megvolt a húszpontos különbség, 68–48-nál kért időt a ZTE. Ezt viszont nem tudtuk megtartani, a vendégek gyorsan visszakapaszkodtak, két és fél perccel a vége előtt már Szrecsko Szekulovics kért időt, mert előnyünkből csak 12 pont maradt, 71–59. Öt pontra jött fel a ZTE Szabó hármasa után, ráadásul a negyed utolsó pillanataiban Djordje Dzseletovics lent maradt a földön.

Szerb légiósunk végül folytatni tudta: a ZTE tartotta a szoros állást, egészen három perccel a vége előttig, amikor egy labdaszerzés után Govens dobhatott könnyű ziccert, 87–77-nél érkezett a zalaiak időkérése. Innen azonban már nem engedtük ki a kezünkből a meccset, végül 14 ponttal nyertünk a ZTE ellen, és három elveszített meccs után tudtunk nyerni.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 97–83 (27–27, 31–18, 15–23, 24–15)
Férfi kosárlabda NB I./A csoport, 12. forduló.
Szeged, újszegedi sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Praksch P., Ádám J., Sörlei A. (Faidt M.)
Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 4, GOVENS 24/3, Brown 14/12, DZSELETOVICS 25/21, DICKEY 11. Cserék: Kerpel-Fronius B. 8, Mayer 3, Keller 8/3, Olasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
ZTE: Duren 17/6, Delas 10/6, Bonifert 6/3, SZABÓ 13/6, GLENN 20. Cserék: Simon 3, Völgyi 2, Polster 3/3, Vuko 9/3, Plézer. Vezetőedző: Ante Nazor.

Szrecsko Szekulovics: – Egy jó ellenfelet győztünk le a mai napon. Nem volt egyszerű játszani három vereség után, kicsit görcsösen játszottunk ma. Elsősorban az volt a célunk, hogy megtörjük ezt a sorozatot és meccset nyerjünk, azonban aggaszt, hogy ismét hullámzó volt a játékunk. A győzelemnek örülök bár az első félidőben a védekezésünk hagyott kívánnivalót maga után. A továbbiakban feljavultunk, kontrolláltuk a lepattanókat is, a folytatásban pedig megpróbáljuk kijavítani a hibáinkat, sok sikert a ZTE-nek a szezon további részében.

James Dickey: – A legvégsőkig küzdöttünk a mai meccsen. Egymást motiváltuk az elmúlt meccsek után, sűrű naptárunk volt, és a vereségek után bizony az agy is lassabban dolgozik, mint máskor. Igyekeztünk azonban nem keseregni az elmúlt meccsek történésein, hanem azon voltunk, hogy javítsunk.

Ante Nazor: – Gratulálok a Szegednek, végig kontrollálták a mérkőzést! Mi sajnos csak néha tudtunk a saját ritmusunkban játszani, csak felvillanásaink voltak, ekkor pedig támadásban buta hibákat követtünk el. A Szeged végig diktálta a tempót, de úgy gondolom, ennél tudunk jobban is játszani.

Szabó Zsolt: – Az első félidőben rosszul védekeztünk, és rosszul szedtük a lepattanókat is. A szünet után volt egy olyan periódusunk, amikor egy olyan csapat volt a pályán, amelyik jobb ritmusba került, de aztán a Szeged tudott váltani, mi pedig nem tudtuk azt a folyékony játékot nyújtani, amit a jobb periódusunkban.