Sokba került az első félidő

24 pontos hátrányból nem tudtunk fordítani, Polányi Kristóf megsérült.

A Budapesti Honvéd otthonában várt ránk fontos mérkőzés a harmadik fordulóban, a Ludovika Arénában legutóbb 2019 májusában tudtunk nyerni.

Bár Balogh Szilárd szerezte a meccs első pontjait, hamar meglépett a Honvéd, amely korán 11–4-re vezetett. Több faulttal együtti kosarat is szereztek a hazaiak, miközben a triplák is ültek ellenfelünknél – védekezésben gyengén teljesítettünk, és tíz perc alatt 37 pontot kaptunk, miután Djokovics dudaszós triplája volt a negyed utolsó megmozdulása. Hasonlóan folytatódott a meccs a második játékrészben, elöl szinte semmi nem esett be, viszont a Honvédnak gyakorlatilag minden. Nem találtuk a ritmust, így húsz pont fölé nőtt a hátrányunk a félidő végéhez közelítve. Tíz büntetőt is kihagytunk, miközben a Honvéd dobószázaléka alig csökkent, és a félidőt szintén egy hazai dudaszós kosár zárta, Brown tempójával 24 ponttal vezettek a hazaiak a nagyszünetben, 57–33.

Bognár kosarával húszon belülre jöttünk a negyed második percében, így 59–40-nél időt kért a Honvéd. Zsíros hármasával a játékrész felénél tovább zárkóztunk, majd Locke kosarával 12-re csökkent a különbség, 63–51. Sőt, Locke egy triplát is bepörkölt, 63–54, időt kért a Honvéd! Woolridge ziccerével csak hét volt a hátrányunk, de ekkor korábbi játékosunk, Filipovics két kosara következett, 67–56-nál pedig már mi kértünk időt. Lake kosarával már négyre zárkóztunk, majd Djokovics tripláját visszadobta Locke – 70–66-ról jöhetett az utolsó tíz perc.

A negyedik negyed elején nem tudtunk még közelebb jönni, majd Polányi Kristóf szenvedett térdsérülést. Öt perc volt vissza, amikor ismét kétszámjegyű volt a hátrányunk, és Locke ugyan dobott egy tempót, de de tízen kívül maradtunk Brown büntetőivel. Ennél közelebb csak az utolsó fél percben tudtunk zárkózni, időnk viszont már nem maradt a fordításra, a végjátékot a Honvéd lehozta, így vereséget szenvedtünk a Honvéd otthonában.

Zlatko Jovanovics, a Honvéd vezetőedzője: – A Szeged egy remek csapat, tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz. 39 percen át vezettünk, így úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Voltak ugyan problémáink a héten, de nagyot küzdött a csapatom. Gratulálok a Szegednek is, mert jó meccset játszottunk és sok sikert kívánok nekik a folytatásban!

Nikola Lazics, a Szedeák vezetőedzője:Megérdemelt a Honvéd győzelme, gratulálok nekik! Nehéz okosat mondani, mert két különböző félidőt játszottunk. Az első negyedben 37 pontot kaptunk, ritmus nélkül, rengeteg hibával játszottunk mindkét oldalon. Senkinek nem lesz könnyű nyernie ezen a pályán, de mi csak a harmadik negyedben játszottunk jól ma. Nem voltunk okosak ma, de ebből a meccsből sokat kell tanulnunk.

Balogh Szilárd, a Szedeák játékosa:Gratulálok a Honvédnak, nagy energiákkal játszottak ma, megérdemelten győztek. Nem kezdhetjük így a meccset, ahogy ma tettük, energia nélkül játszottunk az első félidőben. Utána nehéz volt ritmust fognunk, de tudtunk ezen javítani a szünet után. Bízunk benne, hogy Polányi Kristóf sérülése nem súlyos.

Budapesti Honvéd–SZTE-Szedeák 92–87 (37–20, 20–13, 13–33, 22–21)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 3. forduló. Budapest, Ludovika Aréna, 700 néző. Vezette: Földházi, Söjtöry, Pozsonyi.
Honvéd: Djokovics 17/15, Reizinger 8, Bazsó 3, Henry 24/3, Peringer 2. Csere: Brown 17/3, Hajdú 7/3, Filipovics 11, Kopácsi 3/3. Vezetőedző: Zlatko Jovanovics.
SZTE-Szedeák: Woolridge 20, Locke 15/9, Balogh 8, Bognár 11, Lake 17. Csere: Zsíros 11/9, Mucza 5, Cohill, Polányi. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Djokovics (40.), ill. Mucza (40.).