Szoros meccsen nyert a Paks

Először veszítettünk a felkészülés során.

Kovács Ádám visszatért a betegsége után, Desmond Washington viszont szerdán érkezik Szegedre, így az amerikai irányítónk még nem volt ott a pályán a Paks elleni hazai edzőmeccsen.

Mindkét oldalt kemény játék jellemezte az első negyedben, 8–10-ről azonban 16–10-re sikerült meglépni, a negyed azonban végül döntetlennel zárult. Támadásban többet hibáztunk, közel öt perc alatt csak két pontot szereztünk, miközben a Paks pontosabb volt, így 10 ponttal meglépett, időt is kértünk 19–29-nél. Innen sikerült felzárkóznunk, Person két hármasa után már csak egylabdás volt a különbség, 39–41, ám a félidőt paksi kosár zárta, így négy ponttal vezettek a vendégek a nagyszünetben.

Három perc telt a szünet után a nélkül, hogy betaláltunk volna, ezt egy támadólepattanó után Roberson törte meg, 41–45. Az amerikai center sorra szerezte a közelieket, majd Bognár hármasával ki is egyenlítettünk, 51–51-gyel fordultunk a harmadik negyed utolsó két percére. Edwin, majd ismét Bognár volt az, aki pontos volt távolról, majd Person szolgálta ki remekül Filipovicsot, hosszú időt után vezettünk 56–54-re.

A folytatás is hasonlóan szoros meccset hozott, három perccel a vége előtt Filipovics kosarával 64–62-re vezettünk, amikor időt kértek a paksiak. Az utolsó két perc azonban döntetlenről, 66–66-ról kezdődhetett, és Starovlah ugyan pontos volt a sarokból, de a túloldalon Edwin pontjaival hét másodperccel a vége előtt 73–69-re vezetett a Paks. Roberson még szerzett egy közelit, de innen már nem tudtunk egyenlíteni, így először kaptunk ki a felkészülési időszak során.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Paks 71–73 (17–17, 22–26, 17–11, 15–19)
Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Nyilas, Utasi, Vadász.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Balogh 7, Person 14/12, Kerpel-Fronius 2, Bognár 17/9, Roberson 9. Csere: Starovlah 6/3, Kovács Ád. 2, Mayer, Polányi 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Paks: Frank 3/3, Edwin 21/9, Karosi 3/3, Eilingsfeld 14, Atkinson 13. Csere: Gulyás, Pajor 1, Taiwo 1, Kovács Ák. 9/3, Minchev 8/6. Vezetőedző: Csirke Ferenc.