Több mint 100 ponttal zártuk az alapszakaszt

Az idény során először jutottunk száz pont fölé: szinte végig uraltuk a MAFC elleni mérkőzést, és végül győzelemmel zártuk a bajnokság első felét.

Az alapszakasz utolsó fordulójában a MAFC ellen végre azzal a kezdőötössel állhattunk fel, amellyel szerettünk volna: ugyanakkor Révész Ádám és Kerpel-Fronius Gáspár nem voltak bevethetőek a meccsen.

Három fővárosi kosárral kezdődött meccs, majd 0-6 után Marko Boltics szerezte az első kosarunkat. Nenad Sulovics kettő plusz egyes akciója után vezettünk először a meccsen (17-16), majd Josh Fortune hármasával zárult az első negyed, ami után végül hat ponttal álltunk jobban. A második negyed felénél amerikai légiósunk már a negyedik hármasát süllyesztette el, majd az ő zsákolásával szökött tíz fölé a különbség. (52-40) A fordulást követően már végképp irányítottuk a meccset, kintről is jól dobtunk, még az utolsó játékrész előtt tíz triplánál jártunk, miközben Marko Boltics már 16 gólpasszt osztott ki a harmadik negyedben.

A találkozó végére sikerült átlépnünk a százpontos határt, majd a hajrában színmagyar csapatot küldött a pályára Andjelko Mandics, így az NB I-ben pedig bemutatkozhatott Varga Ákos. Végül 23 pont lett a javunkra, így 108-85-ös győzelemmel zártuk az alapszakaszt – következhetnek a középszakasz küzdelmei.

Marko Boltics és Josh Fortune egészen elképesztő teljesítményt nyújtottak: az irányító egy 13 pontos-18 gólpasszos dupla-duplát hozott össze, és nem állt messze a tripla-duplától sem, hiszen volt hét lepattanója is, két szerzett labdája mellett. Fortune 31 ponttal, 5 lepattanóval és gólpasszal, valamint két szerzett labdával zárt – egymaga több triplát dobott be (hetet), mint ellenfelünk.