Újabb győzelem hazai pályán

Simán nyertünk az Oroszlány ellen, Ryan Woolridge tripla-duplát ért el.

A Kecskemét elleni győzelmet követően az Oroszlányt fogadtuk hazai pályán, Brendan Bailey bokasérülése miatt továbbra sem volt bevethető.

Ryan Woolridge szerezte a meccs első kosarát, amire Riddley öt ponttal válaszolt. 4–5 után azonban nyolc pontot szereztünk, Noah Locke és Zsíros Péter is beköszönt kintről, 12–5-nél időt kért az Oroszlány. Locke újabb távolija után már tíz pont volt az előnyünk (15–5), és ugyan az Oroszlány ebből tudott faragni, de a negyed végén jött Ryan újabb két kosara, amivel 26–18-ra vezettünk.

Jól mentek a triplák, Noah újabb trojkáját követően ismé tíz volt az előnyünk (30–20), és egészen a negyed feléig ez a különbség maradt. Ekkor azonban Ryan Woolridge szerzett egy távolit, amivel 44–32-re vezettünk. Az Oroszlány újabb időkérését követően viszont szorossá tette a meccset, a nagyszünetre csupán egy pont maradt az előnyünkből, hiába uraltuk a meccset, 48–47 a félidőben.

A harmadik negyedet egy 10–0-ás szériával kezdtük, Bognár pontjai után pedig ismét több mint tíz ponttal vezettünk. Védekezésben nagyszerűen összeálltunk, hol blokkotunk, hol labdát szereztünk, és a lepattanókat is uraltuk. Miközben csak hat pontot engedélyeztünk az Oroszlánynak ebben a negyedben, Zsíros hármasa zárta le ezt a játékrészt: 28–6-ra nyertük ezt a tíz percet, így 23 ponttal vezettünk az utolsó negyed előtt.

Egyszer ugyan közelebb jött az Oroszlány a negyedik negyedben, de Locke egy triplával lehűtötte a vendégek kedélyeit. A harmadik negyeddel eldöntöttük a meccset, a végén pedig színmagyar csapattal voltunk a pályán – közülük Mokánszki Milán meg is szerezte első pontjait az A csoportban. Végül kereken 20 ponttal, 98–78-ra nyertünk, így egymás után a második hazai meccsünket húztuk be.

A kiváló csapatteljesítmény mellett Ryan Woolridge tripla duplával zárt, irányítónk neve mell 25 pont, 13 lepattanó és 12 gólpassz került 35 játékperc alatt, de Bognár Kristóf is dupla-dupláig jutott, erőcsatárunk 14 pontja mellett 12 lepattanót jegyzett.

Szombaton újabb fontos hazai mérkőzés következik, 18 órától a Kaposvár ellen egy nagy lépést tehetnénk a bennmaradás felé.

SZTE-Szedeák–Oroszlány 98–78 (26–18, 22–29, 28–6, 22–25)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, playout, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Benczur, Kovács, dr. Németh.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 25/3, Locke 21/12, Balogh 7, BOGNÁR 14, Lake 9. Csere: Zsíros 9/9, Mucza 8/3, Cohill 3/3, Mokánszki 2, Mayer, Bella Á., Laluska. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Oroszlány: Riddley 15, Balsay, Gholston 14, Thomas 21/12, Polutak 14. Csere: Stevenson 7, Szabadfi 5/3, Werner 2, Illés, Ruják, Gáspár. Vezetőedző: Váradi Kornél.
Kipontozódott: Szabadfi (40.).

Simándi Árpád:Fontos volt, hogy jól kezdjünk, jó energiákkal játszottunk. A második negyedben voltak hibáink, ezeket majd kiemelezzük. Nehéz negyven percen keresztül fenntartani a fókuszt, de a második félidőben nem engedtünk könnyű kosarakat az Oroszlánynak, ezáltal sikerült egy sima győzelmet aratnunk. Nem nyugodhatunk meg, készülünk tovább, szombaton fontos mérkőzés következik a Kaposvár ellen, holnaptól már erre készülünk. Köszönjük a szegedi közönség biztatását!

Balogh Szilárd:Jól felkészültünk az Oroszlányból, tudtuk, hogy nagyon jó légiósaik vannak, szeretik diktálni a tempót. Jó támadójátéka van az OSE-nak, ezt próbáltuk minél jobban semlegesíteni. Szerintem jól működött a védekezésünk, ezáltal könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Jó ritmusba kerültünk, járt a labda támadásban. Megérdemelten nyertünk, ezzel az energiával szeretnénk folytatni, és megverni a Kaposvárt.

Váradi Kornél:Gratulálok a Szegednek, csapatként remekül játszottak, és mellette remek egyéni teljesítmények voltak, ez nálunk hiányzott. Az nem normális, hogy ilyen kevés faulttal ilyen sok pontot kapunk, ez nem először fordul elő. Zsinórban ez a harmadik vereségünk, együtt kerültünk ebbe a nehéz helyzetbe, ahonnan együtt is kell kimásznunk. Nehéz hazai mérkőzés következik, de vissza akarunk térni a győzelem útjára. Tudjuk, hogy most nem szolgáltunk rá, de nagy szükségünk lesz arra a nagyszerű közönségre, ami mindig vár bennünket Oroszlányban. El kell fogadnia mindenkinek, hogy senki nem állhat az OSE fölött! Azért dolgozunk, hogy ez a csapat a lehető legjobb eredményt érje el, ezt a csapaton belül mindenkinek tiszteletben kell tartania.

Imran Polutak:Gratulálok a Szegednek a győzelemhez, jó mérkőzést játszottak! Számunkra ez egy kemény vereség, zsinórban harmadjára kaptunk ki. Remélem, ez felébreszt minket, hogy újra csapatként működjünk, és felkészüljünk a következő mérkőzésre.

(Fotó: Kamenik Balázs)