Újabb idegenbeli győzelem

Tizennégy triplát dobtunk Pécsett, nagyszerű győzelmet arattunk.

A hétközi, Körmend elleni meccs után újabb idegenbeli mérkőzés várt csapatunkra, ezúttal a Pécs otthonában. A keretben ott volt már Jesse Hunt is, aki vállalni tudta a játékot.

5–0-ás hazai vezetésre hét ponttal válaszoltunk, majd ugyan visszavetette a Pécs a vezetést 8–7-nél, de ezt követően folyamatosan nálunk volt az előny. Jesse Huntot azonban egy szerencsétlen leérkezés után le kellett cserélni, azonban lendületben maradtunk: Keandre Cook harmadik hármasát jegyezte, a csapatnak pedig ez már az ötödik trojkája volt, amikor két perccel a negyed vége előtt már tíz ponttal, 25–15-re vezettünk, ekkor kért időt a Pécs. A negyed végére a harminc pontot is átléptük, miután Cook dudaszós tempója is beesett, 31–18-ra vezettünk tíz perc után.

A folytatás hasonló játékot hozott, Bognár Kristóf blokkja után szerzett egy kosarat, amivel már húsz ponttal vezettünk, 19–39. Alston dobott egy közelit faulttal együtt, amire ugyan a hazaiak egy triplával válaszoltak, de így is maradt a húszpontos különbség, majd nem sokkal később a saját támadólepattanóját szedte vissza centerünk, és már dupla annyi dobott pontnál jártunk, mint ellenfelünk: 46–22-es vezetésünknél kért időt ismét Alekszics. A félidő további részében meggyűlt a bajunk a büntetőkkel, a Pécs be is nézett húsz alá, viszont a félidőt Persons kosara zárta, amivel kereken hússzal, 63–43-ra vezettünk a nagyszünetben.

A Pécs ugyan egy kicsit közelebb tudott lépni a harmadik negyed elején, Cook a hatodik tripláját is elsüllyesztette, majd Persons már a tizedik hármasunkat jegyezte, így három perccel a negyed vége előtt már 25 ponttal vezettünk, 85–60. Kereken harmincpontos fórból várhattuk az utolsó negyedet, amelynek felénél léptük át a száz pontot: Cook hetedik trojkájával lett 101–80.

Végül 14 hárompontosnál álltunk meg, 50%-os távoli mutatóval végeztünk, Cook egymaga nyolcat dobott be – végig domináltuk a mérkőzést, így megszereztük szezonbeli negyedik idegenbeli sikerünket, és tettünk egy nagy lépést a magyar kupa döntője felé. Folytatás december 23-án, az alapszakasz első felének utolsó mérkőzésével, amikor az Alba Fehérvárt fogadjuk.

Pécs–Naturtex-SZTE-Szedeák 93–115  (18–31, 25–32, 21–31, 29–21)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 12. forduló. Pécs, 500 néző. Vezette: Tőzsér, Minár, Horváth Cs.
Pécs: lllés 8/6, Bryson 15/6, Goldring, Ivosev 7, BRKICS 25. Csere: Haynes-Jones 19/9, Gordon 10/3, Bíró O. 9/3, Hőgye P., Meleg G. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: PERSONS 26/12, COOK 34/24, Szatmári 6, Hunt, ALSTON 26.Csere: BOGNÁR 17/6, Filipovics 2, Keller 4, Kerpel-Fronius B. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Simándi Árpád: – Talán a szezon legjobb játékát nyújtottuk, és magabiztos győzelmet arattunk, nagyszerűen játszottunk. Nagyon köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek, és biztattak bennünket!

(Fotó: Faragó Imre)