Újra hátrányban vagyunk a párharcban

Ezúttal nem tudtuk megállítani a Falcót, a címvédő nyerte a harmadik meccset.
1–1-ről következett kedden este a bajnoki negyeddöntő harmadik meccse. Clark szerezte az első kosarát, amire Bognár válaszolt részünkről, majd Benke és Golomán hárompontos akcióival 8-2-re vezetett a Falco. Persons jegyezte az első triplánkat, viszont Keller is bedobott egyet távolról, 13-7. Persons újabb hármasával 19-14-re alakította az állást, viszont védekezésben nehezen tudtuk megállítani a hazaiakat, akik hamar elérték a húsz pontot, 22–14. Három perccel a negyed vége előtt már tízpontos hátrányban voltunk Barac büntetői után 24–14. A negyed végül Filipovics kosarával zárult, így mi is átléptük a 20 pontot, tíz perc után 28–21-es hátrányban voltunk, több könnyű kosarat dobhatott a Falco az első negyedben.

Bár négy szombathelyi ponttal kezdődött a második negyed, erre öt ponttal válaszoltunk, 32–26. Persons már 15 pontnál járt, amivel tartottuk a hatpontos különbséget. Innen azonban pillanatok alatt tíz fölé kúszott a hátrányunk, 39–28-nál kértünk időt. Golomán könyököse után Alstont kellett lecserélni kényszerűségből, majd Somogyi trojkájával 14 ponttal vezetett már a Falco a negyed felénél. Hiába játszottunk le 15 percet eladott labda nélkül, a lepattanóknál dominált a Falco. Innen sikerült visszakapaszkodnunk, Davis ziccere után nyolc pont volt a különbség, 44–36. A félidőt szintén amerikai játékosunk triplája zárta, így kereken tíz ponttal vezetett a Falco, 49–39.

Tíz ponton belülre is feljöttünk, de ekkor megrázta magát a Falco, 63–48-nál kértünk időt. Ezt követően sem sikerült feljavulni, Somogyi hármasa után közelítette, Barac büntetőjénél pedig meg is lett a húszpontos különbség – ebből ugyan ötöt lefaragtunk a negyedik negyed kezdetére.

Izgalmassá azonban nem tudtuk tenni a végjátékot, lényegesen több lepattanót szedett a Falco, amely közel 50%-al dobott távolról, és jobban is járt a labda a hazaiaknál. A végén már a fiatalok kaptak szerepet mindkét oldalon, végül pedig 96–74-re nyertek a szombathelyiek, így ők várhatják 2–1-es előnyből a párharc negyedik, pénteken 19 órakor kezdődő szegedi mérkőzését.

Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 96–74 (28–21, 21–18, 25–20, 22–15)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, negyeddöntő, 3. mérkőzés. Szombathely, Arena Savaria, 2500 néző. Vezette: Praksch, Frányó, Csabai-Kaskötő.
Falco: SOMOGYI 13/6, Clark 6, Benke 12/6, Golomán 11/9, KELLER Á. 13/6. Csere: Váradi 8/6, PERL 23/3, Barac 6, Verasztó 2, Hawkins 2, Sövegjártó. Vezetőedző: Milos Konakov.
Naturtex-SZTE-Szedeák: PERSONS 17/9, Balogh 2, Cook 12, Bognár 9, Alston. Csere: Keller I., Szatmári 4, Davis 14/9, Mayer 3/3, Polányi 3/3, Filipovics 8, Kerpel-Fronius B. 2.  Vezetőedző: Simándi Árpád.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Falcónak.

Simándi Árpád: – Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyertek! Vétettünk több gyermeteg hibát is, ami nem fér bele egy ilyen szintű csapat ellen. Nem állunk meg, pénteken mindent meg fogunk tenni azért, hogy még egyszer visszajöjjünk Szombathelyre!

(Fotó: kosarsport.hu)