Végig uraltuk a meccset, simán győztük az Oroszlány ellen

Az elejétől fogva irányítottuk a péntek esti bajnokit, magabiztos győzelmet arattunk az Oroszlány elleni hazai meccsen.

Vendég kosárral kezdődött a péntek esti bajnoki, amelyet az ellen az Oroszlány ellen vívtuk, amelytől a felkészülés során egyetlen vereségünket szenvedtük el. Erre viszont 11 ponttal válaszoltunk, hamar időt is kért az OSE, 11–2. Állandósult a tízpontos előnyünk, sok gyors, könnyű kosarat sikerült szereznünk – tíz perc után végül hét ponttal, 23–16-ra vezettünk.

A második negyed elején ugyan az OSE közelebb zárkózott, de jött ismét két szerzett labda, előbb Lake szolgálta ki remekül Bognárt, majd Mucza passzából fejezhette be a ziccert Locke, 53–40. Lake kosarával már 15 ponttal vezettünk, 55–40, majd centerünk megkapta a negyedik hibáját. Locke szórt be egy hárompontost, amivel 18 pont volt az előnyünk a harmadik negyed közepén, 60–42-nél kért időt az Oroszlány.

Jött újabb két tripla, Zsíros, majd Locke volt ismét eredményes kintről, zsinórban három trojkával már húszon felülre nőtt a fórunk, 66–42 – újabb OSE-időkérés. A negyed utolsó percére Illés hármasával ugyan húszon belül jöttek a vendégek, majd Locke kosara után Gholston is dobott egy távolit, így 17 ponttal, 71–54-re vezettünk a záró játékrész előtt.

Oroszlányi hármassal kezdődött a negyedik negyed, de Ryan válaszolt betörése után, majd Locke egy kettő plusz egyes akcióval jelentkezett, 76–57. Hirtelen paprikás lett a hangulat, amikor Lake pontozódott ki, majd egy újabb faultot fújtak a játékvezetők – de Zsíros két triplája lehűtötte a kedélyeket, 82–67. Polutak kettesével 13 pont volt a különbség, amikor időt kértünk, négy és fél perc volt az órán. Zsíros egy egészen elképesztő hármast szerzett kiszorított helyzetből, majd Woolridge robogott végig a labdaszerzése után, pillanatok alatt ismét 18 pont lett az előnyünk, 89–71-nél ismét magához hívta az övéit Simon Petrov.

Végül 14 ponttal nyertünk, de győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben, magabiztos sikerrel vágtunk vissza az Oroszlánynak a felkészülés során elszenvedett vereségért – nem mellesleg ezzel beértük ellenfelünket, hiszen így már nekünk is 3 győzelmünk és két vereségünk van a bajnokságban, akárcsak az OSE-nak. Folytatás jövő pénteken, a Kecskemét vendégeként.

SZTE-Szedeák–Oroszlány 89–75 (23–16, 24–19, 24–19, 18–21)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Mészáros, Minár.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 23, LOCKE 25/9, Balogh 7/3, Bognár 9, Lake 10. Csere: Cohill, ZSÍROS 15/15, Mayer, Mucza. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Oroszlány: Ruják, Szabadfi 9/3, Gholston 17/9, Thomas 2, Polutak 8. Csere: Riddley 19/3, Hollis-Jefferson 7, Gáspár 8, Illés 5/3. Vezetőedző: Simon Petrov.
Kipontozódott: Lake (33.).

Nikola Lazics: – Gratulálok a fiúknak, abszolút megérdemelt győzelmet arattunk, végig kontrolláltuk a mérkőzést. Volt olyan periódus, amikor nagyon jól játszottunk, vezettünk több mint húsz ponttal is, de utána voltak hibáink, támadásban siettünk. Nagy energiával játszottunk, jól védekeztünk, ismét sok pontot szereztünk a gyors indításokkal. Volt problémánk, hiszen nem tudtunk normálisan edzeni, Lake egész héten nem edzett, köszönöm neki, hogy vállalta a játékot. Woolridge és sérüléssel küzdött, és Polányi Kristófot elveszítettük hosszú időre, így még egyszer gratulálok a fiúknak!

Zsíros Péter: – Nem ilyen mérkőzésre, sokkal szorosabb mérkőzésre számítottam. Örülök ennek a győzelemnek, hiszen végig tartottuk a több mint tízpontos előnyünket. Voltak persze apróbb hibáink, ezeket kielemezzük, de a mai győzelem jót tett az önbizalmunknak. Most kicsit ünneplünk, de hétfőtől már gőzerővel készülünk a Kecskemétre. A triplám? Láttam, hogy három másodperc van vissza, jön egy ordítás innen, jön egy ordítás onnan, ránéztem az edzőre, aki fogta a fejét, mondom ebből mi lesz. Megfordult a fejemben, hogy inkább kidobom a labdát, és fussunk vissza védekezni, de éreztem valami nagyot. Edzés előtt szoktam ilyet csinálni, de ahhoz a dobáshoz szerencse is kellett.

Simon Petrov: – Szeretnénk elnézést kérni a szurkolóinktól, akik eljöttek Szegedre, és biztattak bennünket! Elnézést kérek ezért a teljesítményért, így nem lehet kosárlabdázni. Át kell gondolnunk néhány dolgot, és sok mindenen változtatnunk kell, ha sikeresek akarunk lenni ebben a ligában.

Kyle Riddley: – Nagyon rosszul kezdtük a meccset, energia nélkül játszottunk. Az egész meccsen próbáltunk ritmust fogni, de ez nem sikerült, ezért sima vereséget szenvedtünk.

(Fotó: Karnok Csaba, Délmagyarország)