Vereség a főpróbán

Bár 15 ponttal is vezettünk, kikaptunk a KK Jokertől.

Az előszezon utolsó mérkőzését játszottuk a szerb másodosztályú KK Joker ellen: csapatunkból Szatmári Zsombor mellett Desmond Washington sem tudott pályára lépni.

Magas tempóban és sok kosárral kezdődött a meccs, amelyen nem a védekezés dominált elsősorban. 18–14-ről ugyan egyenlítettek a vendégek, de Bognár kettő plusz egyes akciójával újra vezettünk: sőt, Starovlah újabb hármasával már hét ponttal is mentünk. Filipovics szedett le egy támadólepattanót, majd tette vissza a labdát, ezzel pedig először kúszott tíz pont fölé a különbség a 13. percben, 35–24-nél kértek időt a zomboriak. Ezt a tízpontos előnyünket a félidőig őriztük, és abszolút kontrolláltuk a meccset.

Ebben a mederben folytatódott a találkozó a nagyszünet után is, Person ziccerét követően pedig már 15 ponttal vezettünk, 60–45. Csakhogy innen egy 10–0-ás futást produkált a Joker, máris szoros lett a meccs. Magabiztosan dobtuk a büntetőket, így sikerült visszavenni az irányítást, Kerpel-Fronius büntetőivel 9 ponttal vezettünk újra 70–61-nél. A negyedet Bognár dudaszós kosara zárta le, így végül szinte visszaállt a korábbi különbség, 74–61-et mutatott az eredményjelző az utolsó tíz perc után.

Mayer Ákos zsákolása után mindenki megijedt, hiszen hatalmasat esett játékosunk, miután aláfeküdt az ellenfele, de szerencsére nem esett komolyabb baja Ákosnak. Szinte a semmiből lett ismét szoros a meccs, a Joker három perccel a vége előtt három pontra jött fel, de 86–83–nál Milic Starovlah faulttal együtt szerzett kosarat, majd a büntetőt is bedobta. Egy perccel a vége előtt Munizaba viszont kiegyenlített egy hármassal, 89–89. Person csak egyet dobott be a vonalról, majd Krisztanovics közelijével már vezetett a Joker, 3 másodperc maradt az órán, amikor időt kértünk, 90–91. Nem tudtunk betalálni, így egyetlen ponttal kikaptunk ellenfelünktől.

Csapatunk számára ezzel véget ért az előszezon, jövő szerdán, október 5-én már bajnokin lépünk pályára, az NB I./A csoportjának 2022-23-as idényét a Zalaegerszeg otthonában kezdjük meg.

Naturtex-SZTE-Szedeák–KK Joker 90–91 (27–22, 23–19, 24–20, 16–30)
Felkészülési mérkőzés, Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Nyilas, Vadász, Utasi.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Balogh 10/3, Person 22/9, Starovlah 10/3, Bognár 13/3, Roberson 4. Csere: Kovács Á. 4, Mayer 5, Filipovics 4, Kerpel-Fronius 10/6, Polányi 8/6. Vezetőedző: Simándi Árpád.
KK Joker: Celebic 8, Brbaklics 6, Grujanics 4, Bubanja 2, Munizaba 18/12. Csere: Suznjev 2, Vukas 16/3, Krisztanovics 17, Brekics, Katusics, Dapa 13/3, Sztevics 5. Vezetőedző: Nebojsa Vagics.
Kipontozódott: Filipovics.