Vereséggel kezdtük a középszakaszt

Szinte végig futottunk az eredmény után.
Érmes csapatok mérkőzésével kezdődött a középházi középszakasz, hiszen a kupában bronzérmet szerzett Kecskemét otthonában kezdtük meg a bajnokság következő periódusát a hétvégi, ezüstéremmel zárult magyar kupa hétvégét követően.

Bár mi szereztük a meccs első pontjait, hamar fordított a Kecskemét. Egy 7–0-ás futást zárt le Alston közelije 15–11-nél, majd Persons már a harmadik faultját is megkapta az első negyedben, miután szabálytalanságát követően reklamálásért kapott egy technikait, Klobucar büntetői után már hat ponttal, 19–13-ra vezetett a Kecskemét, jött is az időkérés. Wittmann az első negyed végén és a második elején is bedobott egy triplát, de Davis ziccereivel tartottuk magunkat, 25–20.

Keller Iván törte meg a rossz távoli kísérleteinket: csakhogy ekkor már több mint tíz ponttal vezetett a Kecskemét, amely eddig remekül dobott távolról, Iván hármasával nyolc pontra jöttünk fel. Szűk három perccel a félidő vége előtt azonban újra ugyanebben a helyzetben találtuk magunkat, hiába léptünk közelebb: a Kecskemét 18 büntetőt dobhatott, és több mint dupla annyi befújt faultnál jártunk ekkor. Négypontos akciót csináltunk, miután Cook második büntetőjének lepattanóját Persons szedte össze, aki a sarokból bedobott egy triplát, majd Dramicsanin közelijére szintén irányítónk válaszolt egy hármassal, így hat pont volt a hátrányunk a félidőben, 46–40.

Két triplával kezdte a második félidőt a Kecskemét, így gyorsan ismét tíz ponton kívülre kerültünk – Persons hiába volt eredményes harmadjára is kintről, Klobucar válaszolt erre, 61–49. Persons ziccerével visszajöttünk nyolc pontra, (63-55) ekkor kért időt a Kecskemét. Négy pontra jöttünk fel, Pollard azonban ekkor dobott egy triplát, majd Davis passzát fülelte le, amerikai játékosunk viszont egy sportszerűtlen szabálytalanság árán állította meg, az akció végén ismét tíz pont lett közte, 69–59.  Keller triplázott jól, aminek köszönhetően egy labdára zárkóztunk 69–66-nál, ám négy hazai ponttal zárult a negyed, 73–66-ról indulhatott az utolsó felvonás.

Három perc telt el, amikor a Kecskemét már elérte a 80 pontot, viszont csak egy kosarat szereztünk addig, így 80–68-nál időt kértünk. Az utolsó öt percre azomban 15 pontos hátrányból fordulhattunk, innen pedig már nem volt visszaút számunkra: vereséggel kezdtük a középszakaszt.

A folytatásra sem kell sokat várni, hiszen pénteken ismét pályára lépünk, 18 órától a középszakasz első hazai meccsén a Kaposvár lesz az ellenfelünk.

Kecskemét–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–80 (22–18, 24–22, 27–26, 14–14)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, középszakasz, középház, 1. forduló. Kecskemét, Messzi István sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Mészáros, Frányó, Goda.
Kecskemét: POLLARD 21/3, Wittmann 21/15, Klobucar 11/6, Dramicsanin 14/6, Fazekas 1. Cserék: Lukács, Milutinovics 6/3, Kiss, KARAHODZSICS 13. Vezetőedző: Forray Gábor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: PERSONS 23/9, Polányi 3/3, Cook 12/3, Bognár 3, ALSTON 16. Cserék: Davis 13/3, Keller 10/6, Szatmári, Kerpel-Fronius, Mayer, Filipovics. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kipontozódott: Alston (40.).

Simándi Árpád: – Csak gratulálni tudok a Kecskemétnek, jobbak voltak ma! Gyorsan el kell felejtenünk ezt a meccset, és koncentrálnunk kell a következő találkozóra, hiszen pénteken már a Kaposvárral játszunk.

(Archív fotó: Szabó Luca)