Vereséggel kezdtük a play-outot

Nem sikerült megismételni a hazai teljesítményt az Oroszlány ellen.

Az alsóházi rájátszás első fordulójában az Oroszlány otthonában játszottunk: éppen azzal az OSE-val, amellyel szemben befejeztük az alapszakasz küzdelmeit.

Bognár Kristóf triplájával kezdődött a mérkőzés, viszont az első négy percben csak ez az egyetlen kosarunk volt. Kilenc ponttal válaszolt erre az Oroszlány, Balogh Szilárd betörése után sikerült ismét betalálni, de 9-5 után viszont újabb hat oroszlányi pont jött, így 15-5-nél időt kértünk. A folytatásban ugyan sikerült közelebb lépni, de Illés negyedet lezáró triplájával 11 ponttal vezetett az OSE, 23-12.

A második negyed közepére viszont már húszpontos hátrányba kerültünk: több eladott labdánk is volt, a 15. percben 36-16-ra vezetett az Oroszlány. A nagyszünetig sikerült ezen szépítenünk, de Washington első félidőt lezáró triplája is csak arra volt elég, hogy 13 pontos hátrányunk legyen.

A harmadik negyedben többször is tíz pont köré tudtunk zárkózni, de védekezésben nem tudtuk megállítani az OSE-t, Dimitrijevics hármasával újra húsz ponttal álltak jobban a hazaiak, 67-47. Érdemben az utolsó öt percre sem változott a helyzet, ugyan próbálkoztunk zárkózni, és nyílttá tenni a meccset, de ezeket a kísérleteket rendre visszaverte az Oroszlány. Végül ugyan szorosabb arányban kaptunk ki, mint amennyivel nyertünk legutóbb Újszegeden, de az Oroszlány az első pár percet leszámítva végig vezetett, így vereséggel kezdtük az alsóházi rájátszást.

Oroszlány–Naturtex-SZTE-Szedeák 89–76 (23-12, 24-22, 26-20, 16-22)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, play-out, 1. forduló. Oroszlány, 500 néző. Vezette: Tőzsér, Lengyel, Sörlei.
Oroszlány: DIMITRIJEVICS 15/3, Ruják 2, Szabadfi 5/3, CALLOWAY 22/12, Krestinin 9. Csere: Dorogi 5/3, Werner, Mucza, Barnjak 8/6, Illés 11/9, Carev, Henry 12. Vezetőedző: Simon Petrov.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 24/9, Polányi 3/3, Nicholson 7, Bognár 9/3, Roberson. Csere: Carter 14, Balogh 4, Kerpel-Fronius B. 8/6, Person, Filipovics 7. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Calloway (38.).

(Fotó: Faragó Imre)