Vereséggel tértünk vissza a szünetről

Bár kétszámjegyű is volt az előnyünk, a végén a Nyíregyháza örülhetett.

Gyors ritmusban kezdődött a háromhetes szünet utáni első mérkőzésünk a Nyíregyháza otthonában: keretünkből hiányzott a sérüléssel küzdő Kerpel-Fronius Balázs, a hazaiaknál azonban ott volt az újonnan szerződtetett légiós, Coleman.

Három perc sem telt el, és már 11–5-re vezettünk Bognár triplája után. Ezt követően már nem volt ekkora ponteső, de tartottuk az előnyünket: sőt, Filipovics gyorsan dobott hat pontot, a második negyedet pedig egy 11–2-es rohammal kezdtük, így 31–19-re vezettünk, amikor időt kértek a hazaiak. Erre egy 10–0-ás válasz érkezett, máris újra nyílt volt a meccs. A félidőben így is öt ponttal vezethettünk.

Bár az egyenlítésért támadhatott a Nyíregyháza a harmadik negyed elején, gyorsan jött három tripla a részünkről, így megnyugodhattunk, ismét tíz pont volt az előny. Csakhogy ez is hamar elolvadt, Pipiras kapta el a fonalat a hazaiaktól, majd Bryce büntetőivel már egyenlő volt az állás: a Nyíregyháza légiósa ráadásul triplájával már a vezetést is átvette csapatának. 59–56 után sikerült talpra állni, és Persons három büntetőjével előnyben zárhattuk a harmadik negyedet, 64–66.

A folytatás is hasonlóan szoros meccset hozott, néhány pontos előny alakult ki mindkét oldalon, de teljesen nyílt helyzetben érkeztünk el a végjátékhoz. 80–78-nál Persons csak egy büntetőt dobott be, majd Coleman kosara után után nem sokkal a büntetővonalra is állhatott. Ezeket ugyan elrontotta, de övé lett a lepattanó, Bryce ellen faultoltunk, ő viszont már pontos volt a vonalról. 84–79-ről az utolsó szalmaszálba próbáltunk kapaszkodni, de ez már nem sikerült, végül öt ponttal, 86–81-re nyert a Nyíregyháza – hiába vezettünk a meccs nagy részében és voltunk kétszer is több mint tízpontos előnyben, végül visszavágott a decemberi vereségért a Nyíregyháza.

Folytatás jövő szombaton, a Pécs ellen, az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén.

Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 86–81 (17–20, 21–23, 26–23, 22–15)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 24. forduló. Nyíregyháza, Continental Aréna, 1200 néző. Vezette: Földházi, Minár, Sörlei.
Nyíregyháza: Johnson 15/3, BRYCE 23/6, Kiss B. 8/6, PIPIRAS 20/12, Suárez 6. Csere: Coleman 11/3, Bazsó 3/3, Bus, Mokánszki.
Vezetőedző: Pethő Ákos.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 23/12, Polányi, Cook 13/6, Bognár 9/3, Alston 16. Csere: Davis 9/3, Keller 3/3, Szatmári 2, Filipovics 6.
Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kipontozódott: Persons (40.).

Simándi Árpád: – Az első félidőben jól játszottunk, a szünet után elvesztettük a támadásban a ritmusunkat. Tizenegypontos előnyünknél kellett volna még egy lapáttal rátenni, azonban visszaengedtük a Nyíregyházát. A végén egylabdás meccs kerekedett belőle, ahol rossz döntéseket hoztunk. Megyünk tovább, készülünk a Pécs elleni hazai mérkőzésünkre.

(Archív fotó: Faragó Imre)