Vereséggel zártuk a szezont

Nem sikerült megnyerni zsinórban a hetedik mérkőzésünket.

A Budapesti Honvéd otthonában zártuk a 2022-23-as szezont: az idény utolsó meccsén betegségek és sérülések miatt légiósaink közül csak Wesley Person lépett pályára.

Jól kezdtünk, az első negyedben hamar elléptünk az ellenfelünktől, majd több mint 10 pont is volt már az előnyünk. Sőt, a második negyedben Person kosarával már 16 ponttal, 28–12-re vezettünk. A félidő hátralévő részében viszont feljebb kapaszkodtak a hazaiak, 11–0-ás futással már csak hat pont volt a különbség. Végül Mijovicsé volt az első félidő utolsó megmozdulása, így öt ponttal, 42–37-re vezettünk a nagyszünetben.

A második félidő Sherman három triplájával indult, de Bognár is szerzett egyet kintről, így ugyan átvették a vezetést a hazaiak, de csak egy pillanatra, 46–47. Hol itt, hol ott volt az előny, de Sherman és Bognár különcsatát vívott, amikor átvették a vezetést a hazaiak, rendre válaszolni tudtunk, 53–54.

Az utolsó negyed Balogh kettő plusz egyes akciójával kezdődött, így rögtön vissza is vettük a vezetést, majd Mayer dobott be egy triplát a sarokból, 61–66. Kopácsi trojkáját Person dobta vissza, maradt az ötpontos előnyünk, 64–69. Amikor egy labdára jöhettek volna fel a hazaiak, mindig kosarat tudtunk szerezni, így volt ez 68–71-nél is, amikor Person szerezte meg a harmadik távoliját, öt perc sem volt vissza, amikor 74–68-ra vezettünk, és időt kértek a hazaiak. Két gyors Honvéd-akció következett, 72–74-nél pedig már mi kértünk időt.

Person dudaszós triplája nagyon jól jött, hiszen ezzel 74–79- vezettünk, miközben már közeledtünk az utolsó két perchez. Demeter ziccerével viszont hosszú idő után egál volt, majd Crawley is végigvitte, 81–79-nél ismét időt kért Nikola Lazics, amikor másfél perc sem volt az órán. Person hármasa hosszú volt, majd Sherman pontos volt a vonalról, 83–79, és csak 13 másodpercünk maradt az időkérés után. Ezt követően már nem tudtunk kosarat szerezni, így vereséggel zártuk a szezont, és a 11. helyen végeztünk a 2022-23-as szezonban.

Budapesti Honvéd–Naturtex-SZTE-Szedeák 83–79 (10–21, 27–21, 24–18, 22–19)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, alsóházi rájátszás, 10. forduló. Budapest, Gabányi László sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Makrai, Lengyel, Sörlei.
Budapesti Honvéd: Mijovics 9, Tanoh Dez 16/3, Sherman 22/15, Crawley 12, Peringer 9. Csere: Kopácsi 5/3, Reizinger 2, Tarján 2, Demeter 6, Hajdu. Vezetőedző: Baksa Szabolcs.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Balogh 10, Person 19/12, Kovács 2, Filipovic 13, BOGNÁR 21/9. Csere: Kerpel-Fronius 8, Polányi 3, Mayer 3/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nikola Lazics: –  Kemény mérkőzést játszottunk, majdnem 39 percig mi vezettünk, a kulcspillanatokban azonban nem dobtunk pontot. Gratulálok a Honvédnak, de a saját csapatomnak is, most egy kicsit pihenünk, utána gondolunk a jövőre.

(Fotó: Faragó Imre)