Vereséggel zártuk az alapszakaszt

A harmadik negyed eldöntötte a meccset.

Az Alba Fehérvár vendégeként zártuk az alapszakasz küzdelmeit. Jobban kezdtek a hazaiak, 7–0 után Persons szerezte az első pontjainkat. Egymás után háromszor is eladtuk a labdát, az Alba ezt kihasználva 15–5-re meglépett, jött is az időkérésünk. Ezt követen azonban összeállt a játékunk, jöttek a triplák, Alston már a negyediket jegyezte, majd jött Rashun Davis is kintről, az ötödik hármassal pedig egyenlítettünk, 24–24. A második negyedben a vezetést is átvettük Bognár kosarával. 34–30-ra egy 0–7-el válaszoltunk, hullámzó meccs volt, de tartottuk magunkat – a félidő utolsó kosarát Szatmári szerezte, így hárompontos hátrányban voltunk a nagyszünetben.

Csakhogy a harmadik negyedben sokat hibáztunk: miközben kimaradtak a lehetőségeink, az Albát nem tudtuk megállítani támadásban, Szabó Zsolt triplájával ismét kétszámjegyű lett a különbség 60–49-nél. Ebben a játékrészben csupán nyolc pontot tudtunk szerezni, az Alba pedig előbb 15, majd 18 ponttal is meglépett, 68–51-ről jöhetett az utolsó tíz perc.

Itt nem engedtünk ki, Keller triplájával 12-re jöttünk fel, Rashun Davis vezérletével pedig végül tíz alá be tudtunk jönni: ezt az előnyt azonban az Alba nem engedte már ki a kezéből, így végül 90–81-re nyertek a fehérváriak, és bejutottak a felsőházba.

Ezzel 12 győzelemmel és 14 vereséggel, a 9. helyen zártuk az alapszakaszt, és a középházban folytatjuk a bajnokságban. Itt a Kaposvár, a Debrecen, a Kecskemét és az Oroszlány lesz majd az ellenfelünk – ám előbb csütörtökön Debrecenben a magyar kupa negyeddöntőjében a Falco lesz az ellenfelünk az első negyeddöntőben, 13 órától.

Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 90–81 (24–24, 22–19, 23–8, 21–30)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 26. forduló. Székesfehérvár, 1400 néző. Vezette: Benczur, Farkas G., Török R.
Alba Fehérvár: PONGÓ M. 5/3, Vojvoda 10, Lukács 6, S. Davis 17/9, FAKUADE 17/3. Csere: STARK 16/9, Smith 11, Takács M. 2, Omenaka, Szabó Zs. 6/6. Vezetőedző: Matthias Zollner.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 13/6, Cook 4, Szatmári 2, Bognár 9/3, ALSTON 11/3. Csere: R. DAVIS 26/9, Mayer, Keller I. 12/9, Kerpel-Fronius B., Filipovics 4, Balogh. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Simándi Árpád: – Ellenfelünk a harmadik negyedben kihasználta a hibáinkat. Ettől függetlenül dicséret illeti a srácokat, mert az egész meccs során küzdöttünk, nem estünk szét a harmadik negyedbeli történtek után, az Alba azonban van olyan jó csapat, hogy lemenedzseljen egy meccset ebből a helyzetből. Azt gondolom, ezzel a hozzáállásal lesz esélyünk, hogy harcban legyünk a play-off helyekért.

(Fotó: Karnok Csaba)