Visszavágtunk a Körmendnek, bent vagyunk a négy között a kupában!

Történelmünk során negyedjére tudtunk nyerni az Egis Körmend otthonában, így bejutottunk a magyar kupa elődöntőjébe.

A Körmend otthonában játszottunk a magyar kupa negyeddöntőjében, csapatunkban bemutatkozhatott Brendan Bailey, míg a hazaiknál Lovre Basic játszotta első meccsét.

A horvát irányító rögtön egy triplával kezdett, támadásban nehezen kezdtünk, majd Basic újabb két távolijával 15–4-re vezetett a Körmend, amikor időt is kértünk. Woolridge pontjaival zárkóztunk, majd Zsíros dobott be egy hármast,és még egy büntetőhöz is odaállhatott, négy pontjával 18–12-re jöttünk fel. A Körmend azonban lendületben maradt, védekezésben nem tudtuk megállítani a hazaiakat, akik átlépték a 30 pontot is, 31–16 az első negyed után.

15 pontos hátrányunkat gyorsan feleztük a második negyed elején, miután egy 7–0-al kezdtünk, időt is kért a Körmend 31–23-nál. Sokáig maradt ez a különbség, de a negyed második felében megérkeztek a tripláink: Bailey egy hármassal mutatkozott be, majd Cohill és Locke is eredményes volt távolról. A félidő hajrájára egyetlen pontra jöttünk fel, 45–44 után azonban a félidő utolsó pillanatai a hazaiaké voltak, és 50–44-re vezettek a nagyszünetben.

Hét-nullával kezdtük a harmadik negyedet is, így a meccs során először vezettünk 50–51-nél. A játékrész hajrájáig maradt a szoros állás, ám rendre a Szedeák vezetett: Tolbert büntetőivel lett újra döntetlen 60–60-nál. Locke szerzet egy fontos kosarat, ám négypontos előnyünknél Bognár Kristóf megkapta az ötödik hibáját, így kipontozódott. A negyed utolsó megmozdulása ismétcsak a Körmendé volt, Basic triplájával döntetlenről jöhetett a záró negyed, 67–67.

A negyedik negyed is az idegek harcát hozta, az egylabdás állásról Mucza közelije után mozdult el az eredményjelző, amivel 78–82-re vezettünk. Locke jött ismét, az ötödik triplájával remek helyzetből, hétpontos előnyből várhattuk a végjátékot, 78–85. Brendan Bailey kíméletlenül beleállt ismét, és újabb távolijával nyolc pont volt már az előnyünk, majd Locke dobott be két büntetőt: 82–92, tíz ponttal vezettünk, egészen elképesztő utolsó negyedet produkálva. Végül ebből hét pont maradt, így történelmünk során negyedik alkalommal tudtunk győzni Körmenden, és bejutottunk a négyes döntőbe – Brendan Bailey 27 ponttal mutatkozott be csapatunkban.

Az április 6-7-én esedékes négyes döntőben az elődöntőben a Falcóval találkozunk majd – a bajnokságban pedig Oroszlányban folytatjuk a szezont szombaton.

Nikola Lazics:Gratulálok a csapatomnak, óriási sikert arattunk! Nem kezdtünk jól, és sajnos ez már nem először fordul elő velünk. A folytatásban okosabban játszottunk, volt olyan periódusa a meccsnek, amikor magasember nélkül kosárlabdáztunk. Jobban vigyáztunk a labdára, nem engedtünk könnyű kosarakat a Körmendnek. Számunkra óriási dolog, hogy ott lehetünk a legjobb négy csapat között. Köszönöm Gellért úr támogatását, hiszen nagyon sokat segített nekünk, hogy lehetőségünk nyílt Bailey leigazolására.

Egis Körmend–SZTE-Szedeák 91–98 (31–16, 19–28, 17–23, 24–31)
Zsíros Tibor férfi kosárlabda magyar kupa, negyeddöntő. Körmend, 2000 néző. Vezette: Cziffra, Kapitány, Minár.
Egis Körmend: BASIC 19/15, Takács 8, Morgan 14/9, TOLBERT 30, Sylla 2. Csere: Ferencz 2, Durázi 12, Djogo 4, Kiss. Vezetőedző: Kocsis Tamás.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 18, Balogh, LOCKE 29/15, Bognár, Lake 6. Csere: Zsíros 13/6, BAILEY 27/15, Mucza 2, Cohill 3/3, Mayer. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Bognár (29.), Locke (40.).

(Fotó: Kamenik Balázs)